Miedzyszkolny Konkurs BBC EXPERT

14 marca 2023 -3 edycja Miedzyszkolnego Konkursu BBC EXPERT 🇬🇧🇺🇲🇦🇺🇨🇦
W tym roku do zmagań z zadaniami związanymi z kulturą krajów anglojęzycznych przystąpiło aż 6 szkół z powiatu Świdwińskiego 💪

Uczestnicy w drużynach czteroosobowych sprawdzali się w 3 konkurencjach:
Czytanie fragmentu literatury w języku angielskim (w tym roku Harry Potter)🧙‍♂️📖
Odpowiedzi na pytania w 8 katageriach (⚽️sport, 🗡historia, 🇬🇧język angielski, 🍳kuchnia, 🖌📚sztuka, 🗺geografia, ⚘️symbole narodowe i zadania praktyczne) wylosowane na kole fortuny Kalambury – pokazywanie powiedzeń i przysłów w języku angielskim.

Drużyny pracowały wspólnie na wyniki końcowe.
Nauczyciele- opiekunowie czuwali nad przebiegem konkursu tworząc jury i przyznając punkty.😇 Przewodnicząca jury była Pani Irmina Soroczyńska nauczycielka języka angielskiego i założycielka szkoły językowej English Studio, która zasponsorowala część nagród dla naszych zawodników. Udało nam się też pozyskać nagrody od Rady Rodziców naszej szkoły oraz dwóch wydawnictw Macmillan i Pearson.

Dzięki wszystkim sponsorom każdy uczestnik otrzymał drobne nagrody.🎁👏
Uczniowie zapytani o wrażenia zgodnie odpowiadali, że są zadowoleni i deklarują swój udział w kolejnych edycjach konkursu😄
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przygotowanie się i udział we wspólnej zabawie🥳

Gratulujemy wiedzy i formy przedstawicielom:
1. Szkoły Podstawowej nr 2 w Połczyna Zdroju
2.Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnie
3. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdwinie
4. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie
5. Szkoły Podstawowej nr 1 w Połczynie Zdroju
6. Szkoły Podstawowej w Redle

Well done and see you next year! 🤝👍👋