MegaMisja rozpoczęta!

Klasa 2B zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego MegaMisja organizowanego przez fundację Orange na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży.

Podopieczni p. A. Kuzio właśnie rozpoczęli swoją przygodę z MegaMisją. Program będzie trwał przez okres 10 miesięcy, a „misje” do przebycia prowadzone będą raz w tygodniu na zajęciach dodatkowych. Głównym celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz ich uczniów. Organizatorom zależy na tym, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmując kolejne zadania w MegaMisji, zdobywać będą punkty i nagrody pomocne w realizacji zajęć. Przy realizacji wyzwań uczniowie nauczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. MegaMisja stawia na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.

Nasza MegaMisja już rozpoczęta, przed nami 10 miesięcy wspaniałej zabawy!

Anna Kuzio