Text size: A-A+

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE W NASZEJ SZKOLE

W ubiegłym i bieżącym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w zajęciach z mediacji prowadzonych przez Polskie Centrum Mediacji Filia w Koszalinie. Zajęcia zostały sfinansowane przez Miasto Świdwin.

Od listopada w naszej szkole rozpoczął działalność Szkolny Zespół Mediacji Rówieśniczych. W jego skład wchodzą uczniowie, którzy po szkoleniu ze standardów mediacji rówieśniczej uzyskali certyfikat i chcą służyć swoją pomocą koleżankom i kolegom. Koordynatorami zespołu i mediatorami szkolnymi są: p. Anna Kuzio, p. Agnieszka Górska i szkolny pedagog p.Alina Kasprzak.

Dlaczego powstał Klub Mediacji Rówieśniczych?

Szkoła jest miejscem, w którym zdobywa się wiedzę, rozwija zainteresowania, ale i styka się ze „światem konfliktów”. To, czego nauczymy się w dzieciństwie, będzie wykorzystywane w życiu dorosłym. Zależy nam na kształtowaniu kultury dialogu, odpowiedzialności za siebie i innych oraz rozwijaniu umiejętności konstruktywnego podejścia do konfliktów. Konflikty są naturalną częścią rozwoju psychospołecznego dzieci i młodzieży, trzeba myśleć o konflikcie w kategoriach problemu do rozwiązania.

Regulamin Mediacji Rówieśniczych, jak również inne niezbędne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce >>> mediacje rówiesnicze <<<

ZAPRASZAMY UCZNIÓW DO SKORZYSTANIA Z POMOCY MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 631220Odsłon razem:
  • 163Odsłon dzisiaj:
  • 7184Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content