Text size: A-A+

Las – nasze wspólne dobro

Niewątpliwie lasy są naszym wspólnym dobrem, o które musimy dbać. W nawiązaniu do Dnia Drzewa 11 października 2023 r. uczniowie klas 0-3 wzięli udział w ciekawej lekcji przyrody, która odbyła się przy udziale przedstawiciela Nadleśnictwa Świdwin specj. SL ds. gospodarki towarowej i edukacji Pani Moniki Rakowskiej. Spotkanie było doskonałą okazją, aby pogłębić wiadomości o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. W trakcie zajęć dzieci mogły wysłuchać na czym polega praca i czym zajmuje się leśniczy. Dlaczego drzewa chorują i są wycinane oraz jak powstaje nowy las. Zajęcia przeplatane były zabawą, w trakcie której dzieci rozpoznawały drzewa po ich liściach i owocach, dopasowywały tropy do zwierząt czy rozpoznawały nasionka. Lekcja upłynęła w miłej atmosferze, a wysłuchane wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych uczniów. Na zakończenie dzieci otrzymały niespodzianki w postaci magnesów oraz książeczek, a także słodkiego poczęstunku. Bardzo dziękujemy Pani Monice za poświęcony czas oraz ciekawą dawkę wiedzy o lesie

.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 620943Odsłon razem:
  • 27Odsłon dzisiaj:
  • 4446Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content