Text size: A-A+

Klasa 3a poznaje zawód księgowego

Czym zajmuje się księgowy? Księgowy zajmuje się finansami. Do jego zadań należy przyjmowanie faktur, wpisywanie ich do systemu księgowego, rozliczanie należności firmy, prowadzenie, sprawdzanie i analizowanie rachunków oraz innych danych księgowych, a następnie analizowanie i wyciąganie z nich informacji istotnych w procesie działalności firmy. Czy to jest trudny zawód i kto może go wykonywać?

Na pytania próbowali dzisiaj odpowiedzieć uczniowie klasy 3a, zgodnie pracując w grupach. Dzieci poznały zawód księgowego, uzupełniały tabelę przychodów i wydatków, poznały nowe liczby – miliard, bilard a także dowiedziały się jakie cechy powinien mieć dobry księgowy.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content