Text size: A-A+

Jak przywrócić wodę środowisku?

W ramach realizacji projektu “I Ty zostań EKOprzyjacielem” dzieci z grupy 0a zwiedziły miejską oczyszczalnię ścieków w Świdwinie. Celem wycieczki było poznanie procesu technologicznego związanego z oczyszczaniem ścieków oraz wykorzystaniem wody i produktów odpadowych powstałych po tym procesie. W czasie wycieczki dzieci dowiedziały się o obiegu wody w przyrodzie, a także zwiedziły zakład i poznały poszczególne etapy oczyszczania ścieków. Dzięki tej wycieczce dzieci uzmysłowiły sobie jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie. Proces oczyszczania ścieków jest długotrwały, warto więc się zastanowić czy nie nadużywamy tego cennego skarbu.

#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636839Odsłon razem:
  • 40Odsłon dzisiaj:
  • 3373Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content