Text size: A-A+

Jak będę duży zostanę …strażakiem

Dzieci z grupy 0a wybrały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, aby dokładniej zapoznać się z tajnikami pracy strażaków. Dzieci poznały kolejne etapy pracy strażaków od momentu przyjęcia zgłoszenia aż do wyjazdu jednostek w teren. Zapoznały się także z procedurami obowiązującymi podczas zgłoszenia zdarzenia, utrwaliły numer alarmowy. Mogły z bliska nie tylko zobaczyć wozy strażackie, ale również przekonać się, w jaki specjalistyczny sprzęt są wyposażone. Podczas ciekawej prelekcji i pokazów dzieci utwierdzili się w przekonaniu, że praca strażaka jest trudna i odpowiedzialna. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było zobaczenie próbnej akcji ratowniczej – sygnałów dźwiękowych i świetlnych, przejażdżka wozem strażackim, przymierzanie hełmu i odzieży ochronnej używanej  w akcjach oraz zobaczenie swojego miasta “z góry”. Życzymy wszystkim strażakom, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom za miłe przyjęcie, za poświęcony czas, za cierpliwość i bardzo pouczające spotkanie.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622384Odsłon razem:
  • 119Odsłon dzisiaj:
  • 5887Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content