Text size: A-A+

Dzień Pluszowego Misia

„Proszę Państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś…”
Tymi pierwszymi słowami wiersza Jana Brzechwy chcemy Państwu przekazać, że w Dniu Pluszowego Misia naszą Jedynkę opanowały pluszowe niedźwiadki. Przybyły misie duże i małe żółte, białe i brązowe. Nie był ważny kolor futra, ale ważna była miłość misia do swojego człowieka i człowieka do swojego misia widoczna w oczkach misiowych i
uczniowskich. Najmłodsi uczniowie mieli za zadanie odczarować misia zaklętego przez Czarodzieja Kodera. Pod ukrytymi na kartce cyferkami, które zastąpili kolorami ukryty był miś. Nawet najstarsi uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione misiowe przytulanki, które
dzielnie razem z nimi uczyły się działań matematycznych, wzorów chemicznych, wydarzeń historycznych. Na długiej przerwie wszystkie misie odwiedziły salę gimnastyczną, gdzie razem ze swoimi
właścicielami zapozowały do wspólnego pluszowego zdjęcia.
Korytarze szkolne zapełniły się pluszowymi cytatami z „Kubusia Puchatka”. Oto jeden z nich: „Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić.” My nie boimy się myśleć. Staramy się krytycznie patrzeć na otaczający nas świat. Dlatego wiemy, że bez
misiów w naszym życiu byłoby smutno. Miś to najlepszy przyjaciel. Wysłucha naszych problemów, jest z nami, gdy jesteśmy szczęśliwi.
Kochajmy misie, bo one dają nam radość i uśmiech.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 631212Odsłon razem:
  • 155Odsłon dzisiaj:
  • 7176Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content