Text size: A-A+

Biegane dyktando w klasie 3b

O tym, że dyktando nie musi być nudne, przekonali się uczniowie klasy 3b. Na zajęciach wychowania fizycznego wzięli udział w niecodziennym treningu pamięci i koncentracji połączonym z aktywnością fizyczną. Zmagając się z bieganym dyktandem musieli nie tylko prawidłowo zapamiętać i podyktować pisarzowi tekst, ale również pokonać odpowiednią odległość do miejsca, w którym znajdowało się wcześniej przygotowane dyktando. Dużą rolę odegrali również korektorzy, którzy czuwali nad poprawnością ortograficzną. Ten rodzaj dyktanda, choć wymagał od uczniów dużego zaangażowania i współpracy w grupie, wyzwolił również dużo pozytywnych emocji. Na zakończenie uczestnicy stwierdzili, że muszą jeszcze popracować nad kilkoma elementami, ale samo zadanie bardzo im się podobało.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content