Text size: A-A+

Andrzejki w klasie 3a

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Czwartek w klasie 3a przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy uczeń andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne zdrapki z nazwami zawodów przyszłości, losował ciasteczko z wróżbą a także przekuwał balon z przepowiednią. Wachlarz wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Czwartek w klasie 3a przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy uczeń andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne zdrapki z nazwami zawodów przyszłości, losował ciasteczko z wróżbą a także przekuwał balon z przepowiednią. Wachlarz wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 599352Odsłon razem:
  • 36Odsłon dzisiaj:
  • 496Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content